Úvod » Historie

Blacktron Historie

publikováno 22.01.2013 (aktualizováno 08.01.2014)

Blacktron Historie

Blacktron

Frakce Blacktron je společenství s temnou minulostí, které kdysi opustilo svou rodnou planetu. Na jejich rodné planetě vládla méně technicky vyspělá společnost nazývající se federace spojených klanů: Tato federace udržovala vládu skrze násilí a teror. Tamní radikální politika podporovala výzkum a hlavně usilovala o převratné vývoje v kybernetice. S rozvojem technologií vznikali, pokusy na lidech. Vládní obavy ze zneužití vynálezů či vynášení dat do společnosti zapříčinilo přísnou cenzuru doprovázející potlačování práv občanů. Kdo nepracoval pro vládu, ten se stával nepřehlédnutelným terčem. Shromažďovali se informace o každém občanovi. Nezdravé paranoidní myšlení tehdejšího vládního zřízení odstartovalo krveprolití. Vypuknutí občanské války se proměnilo v masakr potlačený vojenskou silou. Následovalo preventivní vyhlazování závadových osob, které by mohly vyburcovat další vzpoury. Několik odbojových skupin, odmítající tuto krutovládu opustilo planetu v zastaralých ukořistěných korábech a rozlétli se po galaxii. Tito uprchlíci si začali říkat  Blacktron (Black – barva představující temnou minulost, tron- neurčená částice celku, jako atomu (proton, neutron, elektron) Tedy Blacktron – odloučená část civilizace s temnou minulostí. Někteří Blacktroni byli zlikvidování federací. Jiným se podařilo usadit na některých vzdálených planetách, kde se postupem času začali rozvíjet.

Rozdělení frakce

Blacktron řád 1 – ovlivnění minulostí, mají sklony k násilí. Přebírání nových technologií cizím rasám za použití násilí.

Blacktron řád 2 - rozvinutější společnost, která usiluje o samostatnost a nezávislost. Vyvíjení nových zbraní v laboratoři. K získávání materiálů mnohdy využívají bratry Blacktronů řádu 1. Po letech vykořisťování a zkoumání nových technologií se Blacktronům podařilo opustit galaxii a začít budovat impérium jinde.

Název planety Nitro

Proto vysílají do vesmíru další zprávy pro členy Blacktronů. ,,Planeta je velká a může být kolonizována i jinými klany Blacktronů. Musí nás být víc."

Dne 22.01.2858 byla přijata šifrovaná zpráva od cizího klanu Blacktronské frakce, že se shromažďují síly a chystají se zaútočit na bývalou rodnou planetu v glalaxii Patriarch, kde stále trvá krutovláda Federace spojených klanů. Účelem této invaze je osvobodit národ a zlikvidovat radikály. K úspěchu by měli napomoci nové technologie získané od M-tronů.

Dne 25.01.2858 Senzory umístěné na planetě Nitro zaznamenaly pohyb v atmosféře. Následně sestoupila menší Blacktronská vesmírná loď k povrchu planety. Skupina Blacktronů, která se představila jako Synové Patriarchu,  zde musí nouzově přistát, jelikož jejich loď má poškozený generátor na výrobu kyslíku. Plukovník Replix, dosavadní vůdce zdejší planety a Blacktronského společenství na této planetě, dává svolení k přistání. Následně je vyslána dvoučlenná hlídka, která má za úkol doprovodit návštěvníky ke kolonii..

Loď, v které přiletěli nově příchozí, byla poškozená od pulzních zbraní. V trupu se nacházel velký otvor. Bylo jen zázrakem, že se převážné většině podařilo přežít a s touto kocábkou přistát. Synové Patriarchu v čele s velitelem Thergem přinášejí zprávu z domovské planety v galaxii Patriarch.  ,,Plukovníku Replixi za ta léta, kdy náš klan připravoval útok na Federaci spojených klanů, se mnohé změnilo. Federace postoupila s vývojem kupředu. Při okupování planety došlo k obrovským ztrátám na obou stranách. Téměř nikdo z našich Blacktronských jednotek nepřežil. Plavidla Federace při útěku použila neutronovou hlavici, s kterou zničila planetu. Mnohým civilistům i našim vojákům se nepodařilo uprchnout. Naše zbývající flotila, pronásledovala prchající plavidla federace a také je zničila. Pomstili jsme své bratry, i když cena byla vysoká. Při bitvě došlo ke zničení ostatních lodí z flotily a k poškození naši lodi. Nemáme domov, nemáme se kam vrátit.  Když jsme zachytili váš signál, nasměrovali jsme kurz k vám. Proto nyní žádáme o útočiště. Náš odboj potřebuje zázemí. Vím jistě, že je naše rasa roztroušená po několika galaxiích. Ti, kteří prchli již v minulosti, možná vybudovali impéria. Kdo ví? Ale vidím, že zde budujete základnu, mohli bychom vám být k ruce."

Plukovník Replix nové příchozí přijal a poskytl jim útočiště, avšak nyní planetu obývají dva klany. Klan s velitelem Replixem a klan Synové Patriarchu v čele s Thergem. Dva klany však potřebují jednu politiku, a proto uzavřeli pakt zavazující se spolupráci a jednotou. Tímto dnem vznikl ze dvou klanu jen jeden. Sám velitel Replix s pokorou pojmenoval alianci po schopném vojevůdci Thergovi, s kterým se dnes nesetkal poprvé. Zná jeho schopnosti a ví, že mu patří pocta, a proto byla po něm pojmenována aliance Theurgové.

Dne 13.2.2858 započala stavba jednokolejové tratě pro lepší dopravu materiálu, který nám poskytuje samotná planeta.

Dne 10.5.2858 započala výstavba Blacktronské základy - budou užity dva slučující architektonické prvky Blacktronského řádu 1 a 2.

Vytvořená nová jednotka infiltrátor. Jsou jimi maskovaní a jednotlivě operující odstřelovači s možnostmi infiltrovat se do nepřátelského prostředí. jejich úkolem je: sabotovat nepřátelské obranné systémy, získávat informace o nových technologiích.

Dne 08.01.2859, planetu postihla magnetická bouře, která způsobila poruchy na elektronických zařízeních. Vlivem této bouře došlo k přetížení napájecího generátoru a došlo k výbuchu. Během detonace byla poničená základne a její statika je značně narušená. Při neštěstí zahynulo 6 lidí a 2 droidi byli zničeni. Budova hlavního štábu a kriogenetických laboratoří musela být stržena. V co nejkratší době započne nová výstavba základny, která bude ze strategického hlediska přesunuta na jinou část planety.